Biznes w Szwecji? Dlaczego nie! Dla osób posiadających fach w ręku lub dobry pomysł własna działalność może być przyszłościową decyzją. Aby otworzyć firmę w Szwecji jeszcze łatwiej, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług biur rachunkowych z obsługą w języku polskim.

Jak założyć działalność gospodarczą w Szwecji?

Jako że Polska należy do krajów Unii Europejskiej, Polacy mogą bez większych przeszkód otworzyć działalność gospodarczą w Szwecji, która również jest członkiem wspólnoty. Aby jednak firma w Szwecji zaczęła działać, należy przejść przez szereg formalności związanych z jej otwarciem.

Osoby, które jeszcze nie mają własnego Personnummer – numeru identyfikacyjnego w Szwecji, muszą złożyć wniosek o jego wydanie. To na jego podstawie można otworzyć biznes.

Następnie trzeba będzie też załatwić formalności w:
– Urzędzie Podatkowym – Skatteverket, gdzie rozlicza się podatki w Szwecji,
– Rejestrze Przedsiębiorstw – Bolagsverket,
– Agencji Ubezpieczeń Społecznych – Försäkringskassan.

Polskojęzyczne biura rachunkowe w Szwecji – co oferują?

Chociaż firma w Szwecji może być założona samodzielnie, wiele osób obawia się formalności. Właśnie dlatego warto poszukać pomocy w kompetentnym biurze rachunkowym. Może ono nie tylko prowadzić w imieniu klienta księgowość i rozliczenie roczne spółki w Szwecji, lecz też pomoże w otwarciu działalności gospodarczej.

Polacy, którzy zamierzają otworzyć firmę w Szwecji, mogą skorzystać z obsługi w języku polskim. Jest ona świadczona przez wybrane biura rachunkowe prowadzone przez Polaków w Szwecji lub zatrudniające osoby ze znajomością polskiego.

Wybór polskojęzycznego biura księgowego w Szwecji to zatem większy komfort dla każdego, kto planuje założyć i prowadzić firmę w tym kraju bez obaw o pojawienie się nieporozumień oraz problemów związanych z barierą językową. Właśnie dlatego ich usługi są tak popularne wśród Polaków na emigracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *