Dekorowanie choinki na święta Bożego Narodzenia jest popularnym zwyczajem. To właśnie ona symbolizuje święta i wprowadza do wnętrz podniosłą atmosferę celebry. Kiedy jednak rozebrać choinkę świąteczną? Tradycyjnie stosuje się kilka dat – sprawdź je!

Choinka na Boże Narodzenie – kiedy jest dekorowana?

Najczęściej choinka na Boże Narodzenie dekorowana jest na kilka dni przed świętami, lecz można także ustawić ją w domu znacznie wcześniej.

Tradycyjnie w wielu domach choinka jest strojona w dniu wigilii Bożego Narodzenia. Kiedy jest Boże Narodzenie? To święto przypadające na 25 grudnia, czyli jego wigilia – dzień poprzedzający – ma miejsce 24 grudnia.

Gdy jednak atmosferę świąt pragnie wprowadzić się do wnętrz znacznie szybciej, można ustawić ją nawet na początku grudnia.

Przed świętami można też zastosować inne ozdoby, na przykład sprawdzić, jak udekorować stół na Boże Narodzenie, wykorzystać stroiki i wianki bożonarodzeniowe czy naturalne gałązki.

Atrakcyjne dekoracje świąteczne znajdziesz na stronie https://donito.pl/magia-swiat.

Do kiedy choinka może stać w domu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, kiedy złożyć choinkę, ponieważ w tym przypadku zastosowanie mają różne tradycje. Do kiedy choinka najczęściej gości w domach?

Najczęściej choinkę rozbiera się i wynosi z domu w jednym z trzech poniższych terminów:
– Święto Trzech Króli – przypada na 6 stycznia,
– Niedziela Chrztu Pańskiego – pierwsza niedziela przypadająca po Święcie Trzech Króli,
– Święto Ofiarowania Pańskiego – przypada na 2 lutego.

Oczywiście, choinkę można złożyć także w innym terminie, na przykład wtedy, gdy naturalne drzewko przestaje wyglądać atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *