Skąd możemy się dowiedzieć kto do nas dzwonił, jeśli nie kojarzymy danego numeru telefonu? Z nurtującym pytaniem, czyj to numer, możemy przeszukać notes z telefonami, posprawdzać wszystkie kontakty w telefonie komórkowym lub zastanowić się, jakie sytuacje ostatnio nam się przydarzały i kto miał powód by dzwonić. Tak samo prosto możemy sprawdzić kto dzwonił, za pośrednictwem strony internetowej, służącej specjalnie temu celowi.

Wpisujemy interesujący nas telefon w wyszukiwarce numerów i czytamy recenzje innych użytkowników na temat tego, kto dzwonił – informacje co to za numer oraz rady, co zrobić – czy go odbierać, ignorować lub jak długo trzeba będzie połączenia ignorować. Potem my sami, jeśli tylko będziemy w stanie, możemy udzielić analogicznej rady innym. Oczywiście usługa jest bezpłatna i dostępna dla każdego.

Czasem ze względów bezpieczeństwa naszych środków, lepiej telefonu nie odbierać. Czasem odbieranie to zwykła strata czasu i powód do irytacji. Wtedy na czas uciążliwych prób połączeń, możemy po prostu wyciszyć telefon lub też całkowicie zablokować połączenia z danego numeru.

Nie musimy się martwić, bo nie każdy telefon jest podejrzany. Często są to połączenia w sprawie ankiet, reklamowe, marketingowe. Jednak bywa, że w wyniku ciągłego wydzwaniania, w końcu odruchowo odbierzemy telefon i będziemy mieć pecha w postaci przypadku rozmowy na koszt abonenta. A jeśli tak nie będzie, to i tak znacznie łatwiej jest poradzić sobie z telefonami, wyszukując czyj to numer w serwisie i nie zastanawiać się nad nim więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *