Tuning wizualny pojazdów samochodowych staje się coraz bardziej popularny, aby szybko zmienić wygląd. Możliwości jest wiele i nie musisz od razu iść do specjalnego salonu, aby zmienić wygląd swojego auta. Zobacz jakimi metodami możesz zrobić to samodzielnie.

Specjalne folie do samochodu

Folie samoprzylepne to doskonały sposób na to, aby zmienić wygląd swojego samochodu. W jaki sposób można je wykorzystać?

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów na tuning optyczny samochodu jest wykorzystanie specjalnej folii. Bardzo często wybiera się folię carbonową– o wzorze carbonu, jednak na rynku dostępnych jest wiele innych wzorów. Taką folię można użyć do pokrycia takich elementów jak kokpit, lusterka czy maska.

Taką folię można również wykorzystać do przyciemnienia szyb w samochodzie.

Tuning wizualny felg samochodowych

Aby cieszyć się ciekawym wyglądem kół wato zdecydować się na ich tuning, który polega przede wszystkim na wymianie felg na nowe. Felgi do aut dostawczych sprinter znajdziemy w wielu różnych modelach.

Jeśli zależy nam na nieco tańszym tuningu, warto sięgnąć po ozdobne taśmy, które można zamocować na felgach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać całkiem nowy wygląd na starych felgach.

Możesz również dodać do kół zestaw ozdobnych zabezpieczeń. Dodatkowo takie rozwiązanie doskonale chroni koła przed kradzieżami.

Wymiana części samochodowych na nowe

Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu samochodu jest montaż nowych części samochodowych.

Jeśli chcemy, aby nasz samochód nabrał nieco sportowego charakteru warto przemyśleć dokładkę zderzaka. Fajnie prezentują się też progi samochodowe, które sprawią, że zawieszenie samochodu będzie niższe.

Jeśli zależy nam na prostej zmianie wyglądu swojego auta, może zdecydować się na rozmaite nakładki, przykładowo na wydech. Tego typu końcówka tłumika, która wykonana jest z chromowanej stali nierdzewnej sprawi, że zyskamy oryginalny wygląd swojego pojazdu.

Aktualnie na rynku dostępne są również zestawy tzw. body kit, czyli dopasowane do konkretnych modeli aut, zderzaki i inne elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *