Jesteś właścicielem domu i chcesz go sprzedać, ale mieszka w nim lokator, który nie chce się wyprowadzić? Zobacz, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Czy nieruchomość z lokatorem można sprzedać?

Jeśli lokator zajmuje dom, przed sprzedażą właściciel najczęściej wypowiada mu umowę i prosi go o wyprowadzkę. Niestety, nie zawsze najemca, nierzadko niepłacący już czynszu, nie opuszcza nieruchomości.

W takim przypadku istnieje możliwość sprzedania nieruchomości razem z lokatorem. Jak bezpiecznie sprzedać dom, w którym zamieszkuje osoba?

Przede wszystkim konieczne jest dopełnienie wszystkich formalności związanych z transakcją, czyli zawarcie umowy sprzedaży u notariusza. Co ważne, lokator nie musi wtedy zgadzać się na transakcję. Musi on jednak otrzymać informacje o zmianie właściciela nieruchomości.

Sprzedaż domu z lokatorem – jak znaleźć kupca?

Niestety, znalezienie kupującego w przypadku sprzedaży domu jednorodzinnego z lokatorem nie zawsze jest proste. Klienci po prostu unikają takich ofert, ponieważ również oni mogą mieć problemy związane z wyprowadzką lokatora.

W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skup nieruchomości za gotówę. Skupy odkupują nieruchomości od właścicieli nawet wtedy, gdy są one obarczone wadami prawnymi. Wobec tego można również sprzedać w nich dom z lokatorem.

W przypadku sprzedaży nieruchomości z wadami prawnymi trzeba jednak liczyć się z jej niższą ceną. Jest to jednak często najlepszy sposób, aby szybko pozbyć się problematycznej nieruchomości, która może z czasem generować coraz większe koszty. Artykuł napisany we współpracy z skupnieruchomosciowy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *