Aloes jest jedną z najbardziej cenionych roślin od lat, a zdaniem naukowców – również najczystszą biologicznie. Wraz z miąższem pozyskiwanym z tej niezwykłej rośliny można przyjąć nawet 75 składników odżywczych, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu – od wewnątrz i od zewnątrz.

Aloes… na zdrowie!

Można wskazać kilkanaście gatunków tej rośliny, jednak za najkorzystniejszą dla organizmu ludzkiego powszechnie uważa się Aloe Barbadensis Miller.- i to właśnie jej właściwości opisane są poniżej.

Większość składników odżywczych o pozytywnym działaniu znajduje się w miąższu, którego pozyskiwanie jest dość skomplikowanym procesem. W trakcie filetowania, podobnie jak w przypadku ryb, bardzo istotna jest precyzja. Jedynie osoba o dużej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie skutecznie oddzielić toksyny od właściwego, korzystnego dla ludzkiego organizmu miąższu. Wiele produktów z aloesem można znaleźć w sklepie forever.

Przeciw toksynom

Wśród jednych z najbardziej cenionych właściwości tej rośliny można wykazać działanie usuwające toksyny. Przez lata życia, w związku ze stresem, tempem życia, niewłaściwą dietą czy korzystaniem z używek – w ludzkim organizmie zbierają się toksyny. Regularnie spożywanie miąższu z aloesu przyczynia się do ich usunięcia i tym samym – poprawy ogólnego stanu organizmu.

Dodatkowo, roślina ta działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo, chroniąc przed zapadaniem na różne choroby oraz przyspieszając powrót do zdrowia w razie infekcji.

Bogactwo kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów

Regularnie przyjmując aloes, wspieramy organizm również poprzez dostarczanie mu aminokwasów. Jest to o tyle istotne, że ludzki organizm nie wytwarza ich samodzielnie, dlatego konieczne jest zapewnienie dostaw z zewnątrz.

Dobra wiadomość dla osób na diecie: naukowcy udowodnili, że regularne spożywanie miąższu tej rośliny wspiera odchudzanie!

Niższy poziom cholesterolu

Aloes wspiera procesy oczyszczania organizmu, a także pozwala obniżyć poziom niekorzystnego cholesterolu. Dodatkowo, w niektórych sytuacjach może przyczynić się również do obniżenia ciśnienia krwi oraz rozrzedzić ją, tym samym niwelując ryzyko zawału.

W jaki sposób wykorzystywać aloes?

Wskazane wyżej właściwości tej rośliny to jeszcze nie wszystko. Oprócz wykazanych wyżej właściwości, miąższ dostarcza również do organizmu szeregu minerałów (między innymi wapnia, potasu, magnezu czy żelaza) oraz rozmaitych witamin.

Aby w pełni skorzystać z właściwości, jakie oferuje ta roślina, należy przyjmować ją w formie napoju lub zewnętrznie. W tym drugim przypadku – aloes idealnie sprawdza się na przykład na poparzenia słoneczne jako środek łagodzący, a także działający przeciwzapalnie. Poradzi sobie idealnie również w przypadku niewielkich skaleczeń, przyspieszając gojenie się ran.

Jeśli chodzi o przyjmowanie doustne aloesu, na rynku można znaleźć wiele napojów zawierających miąższ tej rośliny. Zwróć uwagę, by nie zawierał on dodatkowych substancji słodzących oraz konserwantów, które są zbędne w tym przypadku i pogarszają właściwości napoju.

Sklep Aloe Forever oferuje szeroką gamę produktów z aloesem dostępnych pod adresem https://aloe-forever.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *