Strefa wejściowa domu jednorodzinnego jest jego wizytówką, dlatego warto zadbać o to, by wyglądała przyjemnie dla oka. Jak wykończyć elewację przy wejściu do domu? Oto najczęściej polecane materiały przez specjalistów z serwisu elewacyjnie.pl!

1. Kamień elewacyjny

Dekoracyjna okładzina kamienna sprawi, że elewacja domu nabierze eleganckiego wyglądu. Wykończone nią ściany dodatkowo uzyskają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i będą łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Gatunek i kolor kamienia najlepiej dobrać do stylu budynku. Może być to piaskowiec, wapień, trawertyn czy granit. Bardzo pomocny w wyborze będzie projekt elewacji z wizualizacją, dzięki któremu można przetestować różne warianty okładziny.

Aby uzyskać spójny efekt aranżacji, ten sam kamień elewacyjny może być wykorzystany na ogrodzeniu domu.

2. Płytki klinkierowe

Ciekawy efekt można uzyskać również dzięki zastosowaniu płytek klinkierowych. Klinkier jest rodzajem materiału ceramicznego, który powstaje z gliny.

Płytki klinkierowe oferowane są w różnych wariantach faktur i kolorów, dzięki czemu elewacja domu w strefie wejściowej może być dopasowana do stylu całego budynku. Można wtedy osiągnąć zarówno efekt rustykalnego muru, jak i nowoczesnej okładziny w stylu loft.

3. Drewno i jego imitacje

Trzecia propozycja to projekt elewacji prezentujący drewno lub jego imitację w strefie wejściowej.

Elewacyjne deski z sosny lub świerku tworzące dekoracyjną oblicówkę nadają elewacji gustowny wymiar. Zamiast nich można także zdecydować się na tynk imitujący drewno, płyty HPL z fornirem czy okładziny wykonane z kompozytów lub styropianu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *