Lumpektomia to zabieg wykonywany w przypadku zdiagnozowania nowotworu piersi. Nie jest to jednak amputacja, a jedynie wycięcie konkretnych tkanek. W takim przypadku nie ma konieczności stosowania pełnej protezy piersi. Wystarczy model częściowy, jednak należy właściwie go dopasować – może być to sporym wyzwaniem.

Odpowiedni rozmiar biustonosza

Przed zakupem protezy należy dopasować biustonosz. Bielizna dla amazonek nie może ograniczać ruchów – ważne jest jednak to, aby nie przesuwała się np. podczas unoszenia dłoni. Zakup wygodnego stanika ułatwi dobór protezy częściowej. Nie trzeba obawiać się ogromnych kosztów. Internetowy sklep dla amazonek wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla pań, które nie posiadają zbyt dużego budżetu. Niezbędna będzie jednak miarka – nie należy decydować się na zakup bez sprawdzenia tabeli z wymiarami.

Uzyskanie symetrii

Dobierając protezę częściową należy skupić się na uzupełnieniu ubytków. Istotne jest to, aby uzyskać symetrię pomiędzy piersią sztuczną, a naturalną. Podczas przymiarek najlepiej założyć cienką bluzkę, która uwydatni wszelkie mankamenty. Właściwie dopasowany produkt nie powinien się odznaczać, czy też wyglądać sztucznie. Jeśli jest inaczej, to należy szukać dalej. Sama proteza to nie wszystko.Gorset protetyczny także ma ogromny wpływ na komfort codziennego życia. Z tego powodu do jego doboru należy podejść rozsądnie. Zakupu można dokonać zarówno stacjonarnie, jak i drogą internetową, więc jest to kwestia indywidualna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *