Budowa domu to jedno z największych przedsięwzięć, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć. Jednym z najważniejszych pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem prac to styl domu, w jakim chcieli byśmy mieszkać. Jaki projekt domu wybrać?

Nowoczesne projekty domów

Nowoczesne projekty domów wyróżniają się prostą bryłą oraz płaskim dachem. Bardzo ważne jest zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych i niestandardowych materiałów. Nowoczesny dom zawiera przeszklenia, kilkupoziomowe tarasy, czy płaski dach, na którym można zrobić ogród. Ważne jest zastosowanie energooszczędnych materiałów oraz wykorzystanie naturalnych źródeł ciepła. Takie domy są tańsze w użytkowaniu oraz ekologiczne.

Tradycyjne projekty domów

Tradycyjne projekty domów nadal cieszą się największą popularnością. Klasyczna bryła, która jest nam dobrze znana, spadzisty dach. Takie domy mają swój urok i inwestorzy to doceniają. Dom może mieć użytkowe poddasze, które jest dodatkowym miejscem idealnym na sypialnie, czy niewielki gabinet.

Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych często kojarzymy z domami letniskowymi, w których nie można mieszkać cały rok. Dziś domy drewniane to domy całoroczne, ekologiczne, energooszczędne, o wysokich parametrach cieplnych. Projekty domów drewnianych są bardzo różnorodne. Domy drewniane kojarzą się z tradycyjną górską chatą, można również postawić wiejski dom, czy nowoczesny budynek, gdzie drewno będzie łączyło się ze stalą, szkłem, czy kamieniem.

Wybór projektu domu do jedna z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć w procesie budowy domu.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *