Do stomatologa warto chodzić regularnie, ponieważ to właśnie wtedy może on szybko wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości, zanim zamienią się w poważniejsze dolegliwości. Gabinet warto także odwiedzić przy pojawieniu się określonych objawów. Jakie objawy są wskazaniem do wizyty u stomatologa?

1. Ból zęba

Głównym wskazaniem do wizyty u stomatologa są bolące zęby. Zwykle jest to objaw próchnicy zębów, która może rozwijać się powierzchownie, lecz w zaawansowanym stadium może dotykać wnętrza zęba i wymagać leczenia kanałowego.

Systematyczna profilaktyka dentystyczna może zmniejszyć ryzyko próchnicy. Ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i wizyty u dentysty raz na 6 miesięcy.

2. Objawy ze strony dziąseł

Dolegliwości ze strony dziąseł również wymagają skonsultowania się ze stomatologiem. Nie warto zwlekać, ponieważ brak reakcji może pogorszyć objawy. Kiedy do dentysty?

Do stomatologa warto udać się przy pojawieniu się objawów jak:
– krwawienie dziąseł
– stałe zaczerwienienie dziąseł
– obrzęki dziąseł
– ból dziąseł
– obniżenie się linii dziąseł i odsłonięcie szyjek zębowych
– ropnie na dziąsłach

3. Uszkodzenie zęba

Do dentysty należy także udać się wtedy, gdy doszło do uszkodzenia zęba, na przykład jego pęknięcia, ukruszenia albo wybicia.

Stomatolog może wtedy zaproponować odpowiednią metodę uzupełnienia, na przykład bonding, licówkę, koronę, mostek protetyczny, implant stomatologiczny.

Źródło: dentystagliwice.pl/blog/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *