Kobieta kupująca samochód może mieć czasami problem, nie od dziś wiadomo, że motoryzacja to raczej konik mężczyzn. Panie lubią jeździć samochodem, ale kiedy dochodzi do konieczności wizyty w warsztacie – zazwyczaj zlecają to swojemu lubemu, przyjacielowi albo tacie. Nie wszystkie kobiety potrafią bowiem odpowiadać na pytania zadane przez mechanika samochodowego. Nie wiedzą na przykład jaki silnik ma ich samochód oraz czy zawieszenie pneumatyczne było kiedyś wymieniane. Są to z pozoru podchwytliwe pytania, ponieważ mechanik doskonale zna na nie odpowiedź widząc z jakim samochodem przyjeżdżamy do warsztatu.

Po co kompresor w samochodzie?

Wiemy podstawowe rzeczy to naszej marce oraz o modelu samochodu. Na przykład zdajemy sobie sprawę, że kompresor mercedes w220 ma zawsze, a turbosprężarka to raczej domena Nisanów. Na czym jednak polega rola kompresora zawieszenia w samochodzie? Przede wszystkim jego zadaniem jest wypełnianie powietrzem poduszek, które odpowiadają za niwelację drgań i wstrząsów podczas jazdy samochodem. Dzięki temu poprawia się również komfort prowadzenia samochodu. Kompresor jest jednym z najważniejszych elementów zawieszenia pneumatycznego.

Jak dbać o kompresor zawieszenia pneumatycznego?

Należy wtedy niezwłocznie udać się do warsztatu mechanicznego i załatwić sprawę. Mechanik sprawdzi szczelność naszej części oraz zaleci jej wymianę, jeśli uzna, że coś może być nie tak. Część ta zazwyczaj jest droga, zwłaszcza w przypadku luksusowych modeli mercedesa. Kiedy jednak decydujemy się na zakup samochodu z górnej półki to musimy liczyć się z tym, że na rynku nie ma zbyt dużego wyboru tanich zamienników. Ceny za oryginalne ceny potrafią być bardzo wysokie. Częste przeglądy spowodują, że będziemy mieć pogląd na to co dzieje się w naszym samochodzie, dowiemy się czy kompresor nie jest rozszczelniony oraz czy nie zbiera się brud na jego powierzchni. Brud należy niezwłocznie usuwać, czyszczenie kompresora to koszt ponad tysiąc złotych. Należy to jednak robić, jeśli istnieje taka potrzeba, ponieważ może prowadzić to do rozszczelnień. A cena naprawy tej usterki jest już bardzo droga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *