Zakupienie mieszkania w Warszawie może być dużym wydatkiem. Właśnie dlatego wiele osób zainteresowanych nabyciem własnego M w stolicy poszukuje sposobów na oszczędności. Jednym z nich jest zakup mieszkania w tańszej dzielnicy jak Tarchomin na Białołęce. Ile obecnie trzeba zapłacić za nowe mieszkanie na Tarchominie?

Czy warto kupić mieszkanie na Tarchominie?

Tarchomin jest osiedlem znajdującym się na terenie dzielnicy Białołęka. To dzisiaj jedna z popularnych lokalizacji w Warszawie, gdzie deweloperzy realizują szereg nowych inwestycji mieszkaniowych. Znajdują się tutaj również starsze mieszkania na rynku wtórnym.

Osobom planującym zakupić mieszkania, które zrealizował deweloper Tarchomin oferuje dostęp do nowoczesnych, przestronnych lokali, które świetnie sprawdzają się zarówno dla singla, jak i dla rodziny. Kiedy warto zdecydować się na taką nieruchomość?

Zalety i wady mieszkań na Tarchominie

Zalety mieszkań na Tarchominie:
– Przystępna cena nieruchomości mieszkalnych w stosunku do innych dzielnic Warszawy – Białołęka jest uznawana za jedną z najtańszych lokalizacji w stolicy.
– Łatwa dostępność atrakcyjnych terenów rekreacyjnych – wały nad Wisłą, Las Bielański, park, plaża miejska położona przy Moście Marii Skłodowskiej-Curie, określanym także jako Most Północny.
– Dobra komunikacja z centrum Warszawy – do dyspozycji są zróżnicowane połączenia komunikacji publicznej, szybkość transportu poprawił także most Marii Skłodowskiej-Curie.
– Dzielnica przyjazna dla rodzin z dziećmi – dostępne są tutaj liczne żłobki, przedszkola, szkoły, tereny zielone, a cała okolica jest spokojniejsza niż centrum miasta.

Wady mieszkań na Tarchominie:
– Dłuższy dojazd do centrum – czas dojazdu jest zależny od korków, które, niestety, nadal często tworzą się w tej okolicy.
– Mniej przyszłościowa lokalizacja – ze względu na niższe ceny oraz lokalizację mieszkania na Tarchominie nie zyskują na wartości tak szybko, jak mieszkania bliżej centrum stolicy.

Mieszkania w Warszawie Tarchominie – cena

Białołęka i znajdujący się tam Tarchomin oferują zainteresowanym zakup mieszkania dostęp do szerokiej gamy ofert na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Ile trzeba zapłacić za mieszkania w Warszawie w tej lokalizacji?

Obecnie ceny u deweloper Tarchomin wynoszą średnio około 9-10 tysięcy złotych za metr kwadratowy nieruchomości na rynku pierwotnym. Ceny na rynku wtórnym są na ogół nieco niższe.

Wobec tego mieszkanie na Tarchominie będzie średnim wydatkiem od około 350 tysięcy złotych do 500 tysięcy złotych, zależnie od jego metrażu oraz stanu technicznego.

Tanie mieszkania na Tarchominie to przede wszystkim lokale w mniejszych metrażach oraz te przeznaczone do wykonania generalnego remontu.

Dokładne informacje związane z aktualnymi kosztami nowych mieszkań w dzielnicy Tarchomin można znaleźć bezpośrednio na stronach deweloperów. Ceny można sprawdzić także na portalach z ofertami nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *