Coraz więcej Polaków mieszka na co dzień za granicą. W takiej sytuacji prowadzenie transakcji nieruchomości, na przykład odziedziczonej po bliskich, może być kłopotliwe. W jaki sposób łatwiej sprzedać mieszkanie lub dom wtedy, gdy przebywa się poza Polską?

1. Upoważnij inną osobę do reprezentowania Twoich interesów

Pierwszym sposobem, aby łatwiej sprzedać nieruchomość podczas przebywania za granicą, jest upoważnienie innej osoby do reprezentowania swoich interesów. Może być to osoba z rodziny czy przyjaciel, gdy zgodzą się na takie rozwiązanie.

Przedstawiciel właściciela może wtedy zająć się kwestiami jak przygotowanie ogłoszenia, rozmowy z zainteresowanymi, pokazywanie nieruchomości. Warto jednak pamiętać o tym, że do podpisania umowy kupna-sprzedaży trzeba będzie osobiście udać się do Polski.

2. Skorzystaj z obsługi biura nieruchomości

Druga opcja polega na skorzystaniu z pomocy biur nieruchomości. Zapewniają one swoim klientom fachowe wsparcie w transakcjach kupna, sprzedaży i najmu.

Biuro nieruchomości może również reprezentować właściciela i w jego imieniu poszukiwać osób zainteresowanych zakupem. Prowizja biura wynosi najczęściej od około 1% do 3% wartości nieruchomości.

3. Sprzedaj nieruchomość od ręki w skupie

Gdy osoba na co dzień przebywająca za granicą chciałaby jak najszybciej zakończyć transakcję nieruchomości, powinna także wziąć pod uwagę jeszcze jedną propozycję, czyli skup mieszkań Investore za gotówkę od ręki.

Skupy zajmują się odkupowaniem nieruchomości od swoich klientów z błyskawiczną płatnością. Czas zamknięcia transakcji to nawet 24 godziny, dlatego wszystkie formalności można załatwić podczas kilkudniowego pobytu w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *