Remont łazienki w dzisiejszych czasach to coś zupełnie innego niż jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj można sobie pozwolić na dużo ciekawsze rozwiązania, bo po prostu powstają do tego odpowiednie technologie. Aranżacja łazienki może zatem dosłownie powalać na kolana. Można postawić na wystrój bardzo minimalistyczny, który jest inspirowany doskonałym stylu skandynawskim, albo pójść w tak modny ostatnio przepych. Dzięki odpowiednim rozwiązaniem nawet na ścianie łazienki mogą zostać zamontowane bardzo ciężkie płyty marmurowe czy kamienne, łazienka może być wykończona za pomocą betonu, albo po prostu tapety. Dużą rolę odgrywają też takie rzeczy jak wanna czy bateria stojąca.

Aranżacja łazienki z wodoodporną tapetą

Czasami z różnych względów w łazience pragnie się mieć ścianę po prostu zachwycającą kolorami i wzorami, a totalnie nie jest to możliwe przy użyciu zwykłych płytek. Doskonałym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z tapety wodoodpornej do łazienki. Tego typu tapety są przygotowane tak, że są odporne na działanie wody i z powodzeniem można stosować je w tak zwanej strefie mokrej, a zatem nie tylko w okolicach umywalki, ale też nawet pod prysznicem. Piękne tapety we wzory kwiatowe i motywy liści, we wzory inspirowane zwierzętami, albo geometryczne inspirowane stylem Art Deco, mogą stworzyć niebanalną aranżację i wynieść wystrój łazienki ponad przeciętność. Chociaż ceny za metr kwadratowy takich tapet nie są niskie, to przecież łazienkę urządza się raz na wiele lat. Dlatego właśnie nie warto oszczędzać i jeżeli tapeta wpadnie w oko, po prostu się na nią zdecydować. Za tapetą z pewnością przemawia fakt, że jej montaż nie wymaga tak wielu pracy jak na przykład podczas klejenia glazury. Montaż tapety jest dużo prostszy, a co za tym idzie, jest też tańszy.

Farba do malowania glazury

Nowe rozwiązanie to możliwość skorzystania z farby do malowania glazury. To specjalny rodzaj farby dedykowany do malowania już położonych na ścianie czy podłodze płytek. Dzięki temu nie trzeba ich skuwać, co bez wątpienia związane jest z bardzo dużą oszczędnością czasu oraz też pieniędzy. Oczywiście nakładanie farby do malowania glazury wymaga pewnej precyzji i nie jest wcale tak proste, zwykle trzeba też nałożyć przynajmniej dwie warstwy, ale jest to rozwiązanie dla tych osób, które zwyczajnie chcą uniknąć większego remontu w domu. Farby do malowania glazury można później normalnie czyścić, nie blakną one ani nie uda się ich usunąć zwykłym środkiem do czyszczenia łazienek. Schną stosunkowo krótko, są zatem dobrą alternatywą dla pełnego remontu łazienki..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *