Aby zamówić produkty medyczne, takie jak pieluchomajtki, konieczne jest uzyskanie specjalnego zlecenia na te produkty z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nasze Zamówienie musi zawierać specjalne kody. Od 1 grudnia 2021 roku obowiązują nowe warianty! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to wejdź na stronę chlonne24.pl i zapoznaj się z nowymi zasadami.

W jaki sposób możemy kupić wyroby chłonne z refundacją NFZ?

Sklep medyczny to miejsce, które oferuje wysokiej jakości produkty medyczne. Do wyboru mamy tradycyjne sklepy stacjonarne oraz sklepy działające online, na przykład sklep chlonne24.pl, który sprzedaje produkty wielu uznanych producentów. Pacjenci, którzy muszą używać pieluchomajtek lub innych środków chłonnych i spełniają wymogi refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia, mogą nabyć te produkty po niższych cenach. Aby uzyskać zlecenie na produkty medyczne należy zgłosić się do swojego lekarza bo to on potrzebne zlecenie wystawia. Ważne, aby podczas wypisywania zlecenia lekarz pamiętał, że obowiązują nowe kody, a jest to niezwykle ważne, aby zlecenie mogło być zrealizowane.

Szczegółowe kody, które obowiązują na wyroby chłonne:

Nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia, które weszło w życie od 1 grudnia 2021 roku, dotyczy zmian kodów na wyroby medyczne, w tym głównie na pieluchomajtki oraz innego typu wyroby chłonne.

W refundacji stosowane są cztery główne kody szczegółowe:
– P.100.PL oraz P.101.PL – są to kody dotyczące takich produktów jak pieluchomajtki, majtki chłonne czy pieluchy anatomiczne
– P.100.WK oraz P.101.WK – kody te dotyczą produktów takich jak wkłady anatomiczne, podkłady o wymaganej chłonności minimalnej 250 ml

Kod, który zawiera oznaczenie PL lub WK wiąże się natomiast z wysokością limitu refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeśli chcemy zrealizować zlecenie na NFZ musi dokładnie sprawdzić czy w Naszym zleceniu zostały użyte poprawne kody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *