Cukrzyca jest dolegliwością, której diagnostyka często jest utrudniona, ponieważ jej objawy są wiązane z innymi dolegliwościami. Jakie symptomy mogą wskazywać na cukrzycę typu 1 lub cukrzycę typu 2?

Senność i przemęczenie

Osoby z cukrzycą często doświadczają nadmiernej senności i przemęczenia w ciągu dnia. Zdarza się, że zasypiają po posiłku, szybko chodzą spać i śpią przez dłuższy czas niż dotychczas. U dzieci może pojawić się brak ochoty na zabawę, naukę.

Takie objawy często nie są wiązane z cukrzycą, ale ze zmęczeniem wywołanym pracą czy obowiązkami domowymi.

Większe pragnienie i wielomocz

Charakterystyczne objawy cukrzycy typu 1 oraz typu 2 to picie większej ilości płynów niż dotychczas. Stałe pragnienie może zatem oznaczać rozwijającą się cukrzycę i powinno być wskazaniem do dalszych badań jak ujęto w https://diabetyk24.pl/

Wraz ze zwiększonym pragnieniem pojawia się również wielomocz, czyli częstsze oddawanie moczu. Osoby z cukrzycą chodzą wtedy do toalety znacznie częściej niż wcześniej. W przypadku małych dzieci może pojawić się moczenie nocne.

Jednocześnie wraz z większym pragnieniem może pojawić się większy głód oraz napady głodu, gdy konieczne jest zjedzenie czegoś od razu.

Dolegliwości skórne – infekcje, wolne gojenie się ran

W cukrzyca objawy mogą pojawić się dolegliwości skórne, które również nie są wiązane z tą dolegliwością.

Najczęściej w przebiegu cukrzycy skóra staje się nadmiernie sucha, łuszczy się, jest szorstka. Mogą również pojawić się zajady w kącikach ust.

Jednocześnie dochodzi do powolniejszego gojenia się ran niż dotychczas, dlatego pozostają one widoczne na dłuższy czas.

Objawem wskazującym na cukrzycę jest również większa tendencja do pojawiania się infekcji skórnych, w tym infekcji grzybiczych, a także infekcji śluzówek w jamie ustnej, w okolicach intymnych. U kobiet może często przybiera ona postać nawracających infekcji pochwy.

Również objawy cukrzycy typu 1 i cukrzycy typu 2 to zaburzenia ostrości widzenia, oddech o zapachu acetonu, skurcze mięśniowe, w tym bolesne skurcze nóg. Więcej bogatych wiadomości o objawach cukrzycy i jakie są dolegliwości uzyskamy wchodząc na sklep dla diabetyków .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *