Obawiasz się, że w wyniku braku zapłaty za faktury Twoja firma będzie narażona na niewypłacalność i upadłość? Pomyśl o skorzystaniu z faktoring bez regresu, z którym możesz ograniczyć ryzyko i rozwijać swój biznes jeszcze łatwiej! Więcej porad w artykule napisanym we współpracy z efaktor.com.pl.

Faktoring bez regresu – na czym polega?

Usługa faktoringu daje możliwość finansowania faktur. Dzięki niej przedsiębiorca, który wystawia faktury, może otrzymać za nie zapłatę nawet ciągu doby. Finansuje je faktor, czyli firma faktoringowa. Z kolei wystawca faktury nazywany jest faktorantem.

Do usług faktoringowych zalicza się faktoring bez regresu, również określany jako faktoring pełny.

Faktoring pełny co to jest?

Pełny faktoring charakteryzuje się nie tylko finansowaniem faktur, ale również ubezpieczeniem należności. W ramach tej umowy dochodzi do przeniesienia wierzytelności na faktora.

Wobec tego faktor przejmuje wtedy na siebie ryzyko niewypłacalności odbiorcy faktury. To duże udogodnienie, ponieważ w razie pojawienia się problemów z płatnością wystawca faktury nie musi radzić sobie z nimi samodzielnie, co redukuje niebezpieczeństwo tworzenia się zatorów płatniczych, narastania długów, a nawet upadłości.

Alternatywą jest faktoring z regresem, który nie obejmuje ubezpieczenia należności.

Dla kogo przeznaczony jest faktoring bez regresu?

Dzisiaj z usług faktoringowych mogą korzystać przedsiębiorcy z wielu branż, w tym firmy małe, średnie oraz duże.

Najczęściej faktoring wybierany jest przez przedsiębiorców prowadzących działalność w sektorach, gdzie powszechne jest stosowane wydłużonych terminów płatności.

Usługa jak faktoring bez regresu jest skierowana do przedsiębiorców, którzy:
– Chcą szybko otrzymać zapłatę za zrealizowane usługi albo dostarczone towary,
– Chcą zabezpieczyć się przed problemem wynikającym z niewypłacalności kontrahentów,
– Potrzebują stałego dostępu do środków, by regulować swoje bieżące zobowiązania,
– Często podpisują umowy z nowymi kontrahentami,
– Chcą łatwiej kontrolować płatności.

Jak odbywa się faktoring bez regresu – pełny?

Usługi faktoringowe są obecnie dostępne w różnych firmach faktoringowych funkcjonujących w Polsce. Wiele z nich oferuje też faktoring bez regresu – pełny.

Aby skorzystać z usługi, należy na początku skontaktować się z faktorem, by uzyskać indywidualną ofertę, a następnie podpisać umowę.

W celu sfinansowania faktury należy następnie wystawić ją i przekazać do faktora. Wypłaca on wtedy nawet do 90% kwoty na fakturze w czasie do 24 godzin. Pozostałe środki wypłacane są po zapłaceniu faktury.

Gdy firma wybiera faktoring pełny jak księgować tego typu wpływ? Księgowanie wpływu odbywa się wtedy jako przychód finansowy, natomiast wierzytelność z faktury wyksięgowuje się z ksiąg. Księguje się również opłaty na rzecz faktora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *