Życie bywa przewrotne. Nigdy nie wiemy, co nas spotka w następnym dniu. Niektórzy mawiają „gdybym wiedział, że się przewrócę to bym się położył”. Życie pełne jest wypadków, których nie można przewidzieć. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie i swojej rodzinie opieka medyczna. Wyjeżdżając za granicę, nawet na jeden dzień warto zadbać o nasze ubezpieczenie, ponieważ w razie „w” nie zaskoczą nas koszty wizyty u lekarza.

Dobra opieka medyczna jest bardzo ważna.

Musimy mieć pewność, że bez względu na nasz wiek czy status społeczny, dostaniemy się do lekarza. W Polsce opieka medyczna kuleje, chociaż w innych krajach jest jeszcze gorzej. U nas problemem jest diagnostyka. Często latami czeka się na konkretne badanie, od którego zależy rozpoznanie oraz rozpoczęcie leczenia. Czas rozpoczęcia leczenia, praktycznie w każdym przypadku ma decydujące znaczenie. Zdarza się, że pacjent nie doczeka badania. Dlatego tak ważna jest dobra opieka medyczna. Opieka medyczna to nie tylko badania, to także dostęp do pielęgniarki, położnej. W przypadku seniorów często potrzebna jest opieka pielęgniarska. Tutaj musi być osoba, która podtrzyma na duchu, ma czas na rozmowę. Niestety realia są inne, pielęgniarki pracują jak na taśmie produkcyjnej. Wszyscy idą na ilość a powinno się stawiać na jakość. Jeśli kogoś stać to zapewnia sobie prywatna opiekę medyczną. Nie oszukujmy się, pomimo opłacania przez nas wysokich składek, często bez prywatnej wizyty ani rusz. Szkoda, to nie tak powinno wyglądać. Co miesiąc odprowadzamy z pensji składki na nasze leczenie, na nasz dostęp do lekarza, a jak przychodzi co do czego, to i tak należy dodatkowo zapłacić.

Informacje dla pacjenta

Więcej informacji dla pacjenta znajdziesz na stronie serwisu centrum medycznego CMP https://cmp.med.pl/zakres-uslug/oferta-dla-klienta-indywidualnego/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *