fmagazynyObecnie przedsiębiorca może zdecydować się nie tylko na wynajęcie magazynu, ale również na outsourcing usług magazynowych. Na czym dokładnie polega tego typu obsługa? Kiedy warto zdecydować się na jej zamówienie?

Na czym polega outsourcing magazynu?

Outsourcing, czyli zlecenie usług firmie zewnętrznej jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem wybieranym przez wiele firm. Taką obsługę oferują także magazyny logistyczne, które prowadzą ją we współpracy z operatorem logistycznym.

Obsługa magazynu w ramach outsourcingu pozwala na zlecenie zewnętrznej firmie niemalże wszystkich czynności związanych z przyjęciem, magazynowaniem oraz dystrybucją towarów, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi zajmować się nimi we własnym zakresie lub zatrudniać pracowników. Pełne wsparcie zapewnia wtedy magazyn, który świadczy usługi outsourcingowe.

Outsourcing magazynu – zakres usług

Wybierając magazyny do wynajęcia, które udostępniają outsourcing, można skorzystać z szerokiej gamy usług. Wśród nich znajdują się:

– Przyjęcie towarów do magazynu – także wraz z usługami celnymi, gdy towary są sprowadzane z krajów spoza Unii Europejskiej.
– Dekonsolidacja towarów – polega na wyładowaniu towaru w celu jego magazynowania. Towar może być też umieszczony na palecie.
– Kompletacja – to usługa polegająca na zebraniu towarów, na przykład w celu przygotowania zamówienia dla klienta.
– Konfekcjonowanie – pakowanie towarów w celu ich zabezpieczenia na czas dalszego transportu.
– Dystrybucja – usługa polegająca na realizacji wysyłki, na przykład za pośrednictwem firm kurierskich.

Kiedy warto zdecydować się na magazyny logistyczne?

Aktualnie magazyny logistyczne oferujące outsourcing są najczęściej wybierane przez firmy zajmujące się handlem internetowym, czyli e-commerce. Wtedy prowadzenie własnego sklepu internetowego staje się łatwiejsze, ponieważ czynnościami związanymi z obsługą towarów zajmują się zewnętrzni pracownicy.

Outsourcing magazynu niesie wtedy za sobą wiele korzyści, między innymi pozwala on na ograniczenie kosztów operacyjnych, kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników, oferuje wyższą efektywność procesów magazynowania. W efekcie pozwala na optymalizację wydatków i redukcję obowiązków związanych z prowadzeniem magazynu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *