Wtedy, gdy jest taka możliwość, najlepiej wybierać materiały naturalne. Są jednak takie przestrzenie, gdzie natura nie do końca się sprawdza. Drewno w łazience jest piękne, lecz wymagające. Można jednak cieszyć się jego wyglądem bez czasochłonnej konserwacji – rozwiązanie to płytki drewnopodobne.

Aranżacja łazienki z płytkami drewnopodobnymi

Płytki ceramiczne z wzorami przypominającymi naturalne drewno już od dłuższego czasu goszczą w magazynach wnętrzarskich. To szykowne płytki przypominające szlachetne gatunki dębu, buku, sosny, ale również egzotycznego wenge i bambusa. Nie tylko naśladują drewno swoją kolorystyką, lecz też formatem – mogą przypominać deski, klepki parkietu.

Z wieloma stylowymi wzorami ceramicznych płytek drewnopodobnych można zapoznać się w sklepie tanialazienka.com, który oferuje je w promocyjnych cenach.

Realistyczna imitacja drewna w wygodnej formie płytki ma wiele zalet. Takie materiały są wszechstronne, łatwe w użytkowaniu, nie wymagają impregnacji i olejowania jak naturalne drewno. Są także od niego tańsze. Te wszystkie atuty powodują, że na kafle drewnopodobne decyduje się dzisiaj tak wiele osób.

Kafle drewnopodobne – na podłogę i na ściany

Płytki w drewnopodobnych wzorach doskonale nadają się do układania na podłodze oraz na ścianach. Świetnie komponują się z innymi wzorami płytek, na przykład tymi imitującymi beton, kamień, a także płytkami jednolitymi jak białe cegiełki.

Kafle imitujące drewno z powodzeniem zastępują drewnianą podłogę. Dzięki temu można uzyskać luksusowe wykończenie posadzki, która będzie przy tym bardzo prosta w utrzymaniu.

Przypominające deseczki płytki można też układać na ścianach – świetnie nadają się jako płytki akcentowe do ułożenia w wybranych miejscach łazienki, na przykład jako pas przy wannie lub przy prysznicu.

Drewnopodobne płytki ceramiczne – różne formaty do wyboru

Płytki imitujące drewno oferowane są w wielu formatach do wyboru. Najpopularniejsze to te imitujące deski – są wąskie i mają wydłużony kształt. Można również zakupić je w innych wariantach, na przykład jako modne teraz heksagony.

Drewnopodobne kafelki to zatem ciekawy pomysł na stylową aranżację łazienki. Są wygodniejsze w użytkowaniu niż drewno naturalne, znacznie od niego tańsze, a przy tym wprowadzają do wnętrz jego przytulność. Razem z nimi łazienka będzie wyglądać jeszcze piękniej.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *