Generalnie ciągle istnieją różnego rodzaju spa i sauny, w których obowiązkowe jest rozebranie się przy wejściu do sauny. Zasadniczo jednak spa rezygnują z tego zwyczaju wprowadzając specjalne ręczniki do sauny.

Ręczniki do saun – jak się prezentują?

Jak wyglądają takie ręczniki do sauny? Otóż cechuje je to, że w wersji dla pań mają specjalną gumkę biegnącą nad linią biustu. Zasadniczo ich konstrukcja jest naprawdę bardzo prosta – przypominają one proste sukienki plażowe. Na górze znajduje się gumka ściągająca materiał, który potem luźno opada w dół. dla panów z kolei zaś dostępne są ręczniki dość standardowe na biodra.

W jakie ręczniki do saun inwestować?

Generalnie jeszcze do niedawna obowiązkowym kolorem był biały. Skąd wzięła się ta zasada? Otóż generalnie rzecz ujmując na pieli wszystko bardzo ładnie widać – czy na pewno ręcznik jest idealnie czysty itp. Dzisiaj jednak niektóre spa zaczęły wprowadzać ręczniki do spa utrzymane w innych kolorach niż biel. Znajdzie się tu gustowne bordo, czerń, granat. Bedą to kolory stonowane, kojarzące się obowiązkowo w jakiś sposób z atmosfera luksusu.

Jak to zaś wygląda w wielorazowością tych ręczników? Generalnie nie są one jednorazowe, ale po każdym użyciu podlegają nie tylko praniu w bardzo wysokiej temperaturze, ale także dezynfekcji oraz dokładnemu prasowaniu. To bardzo ważne, aby właściwie dbać o higienę w spa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *