Okna można od wewnątrz zasłonić za pomocą różnych osłon. Dzielone są one na kilka kategorii, w tym na rolety i żaluzje. Co wybrać? Podpowiadamy!

Rolety okienne

Obecnie to rolety są najczęściej kupowanymi osłonami okiennymi. Wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, skutecznie chronią przed wzrokiem i nasłonecznieniem. Ich wygląd i sposób działania zależy od konkretnego rodzaju.

Rodzaje rolet okiennych:
– mini roletki bez kasety,
– rolety w kasecie,
– rolety rzymskie,
– rolety typu dzień i noc,
– rolety plisowane (plisy).

Najtańsze są mini rolety w formie tkaniny nawijanej na wałek. Droższe rolety w kasecie zabezpieczają tkaninę przed zabrudzeniem i wyglądają estetyczniej.

Fani stylowych osłon z pewnością wybiorą rolety rzymski, które wyróżniają się efektownymi fałdami. Są też bardzo praktyczne, ponieważ można je prać.

Wśród hitów znajdują się rolety dzień i noc, które dzięki pasiastej strukturze swojej tkaniny pozwalają na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza.

Praktycznym wyborem będą też plisy o harmonijkowej budowie, które mogą osłaniać okno nie tylko od góry, ale również od dołu.

Żaluzje okienne

Okna w domu mogą osłaniać także żaluzje. Chętnie wybierane są żaluzje poziome wykonane z drewna i żaluzje aluminiowe. Lamele rolet mogą mieć różne szerokości.

Żaluzje pozwalają na regulację stopnia zaciemnienia pomieszczeń, ale w porównaniu do rolet są bardziej narażone na zakurzenie oraz przez to są trudniejsze w utrzymaniu w czystości.

Autor: Rolety na wymiar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *