Skupy mieszkań są dzisiaj coraz popularniejsze. Czym zajmują się takie firmy i jakie mieszkania odkupują od klientów?

Czym zajmuje się skup mieszkań?

Skupy nieruchomości, które również działają jako skupy mieszkań, zajmują się odkupowaniem od klientów ich mieszkań.

Odkup odbywa się bezpośrednio, dlatego to skup przeprowadza sprzedaż mieszkania krok po kroku, więc klient nie musi zajmować się tym samodzielnie.

Skup mieszkań – co odkupi od właściciela?

Dużym atutem skupów mieszkań jest fakt, że pomagają one klientom w różnych sytuacjach. W skupie nie tylko sprzedamy mieszkanie gotowe do przeprowadzki, ale też do remontu, spalone w pożarze czy zalane przez sąsiada.

To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ skupy odkupują też nieruchomości obarczone tzw. wadami prawnymi. Są to mieszkania zadłużone, z kredytami hipotecznymi, z komornikiem. Sprzedać można też swoją współwłasność – również w formie udziałów procentowych.

W wielu skupach nie ma ponadto znaczenia lokalizacja nieruchomości, przy czym niektóre wymagają, by nieruchomość znajdowała się w większym mieście.

Jak przebiega transakcja sprzedaży mieszkania w skupie?

Jak odbywa się skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku? Zajrzyj koniecznie na Lontegro a dowiesz się więcej o skupie nieruchomości.

Proces jest w tym przypadku uproszczony, a także wygodniejszy dla właściciela nie ruchomości. Musi on tylko skontaktować się ze skupem, który potem zajmie się niezbędnymi czynnościami jak wycena, sporządzenie dokumentów, umówienie stron u notariusza.

W przypadku skupów nieruchomości od razu po podpisaniu umowy sprzedający dostaje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *