Inwalidzi wojskowi, wojenni oraz osoby represjonowane z pewnością stanowią grupę społeczną, której należy się naprawdę odpowiedni szacunek za to, co uczynili oni w swoim życiu albo czego dokonali. Osoby te jednak, jak wszyscy starzeją się i dopadają ich różne dolegliwości zdrowotne. Jak wygląda refundacja środków chłonnych dla takich osób?

Jak dokładniej wygląda pieluchomajtki refundacja dla inwalidów wojennych?

Przede wszystkim trzeba tu podkreślić, że miesięczny limit ilościowy na tego typu środki wynosi 90 sztuk. Przy czym istotne jest, aby zaznaczyć, że nie jest nigdzie określone, że ma to być 90 sztuk jednego konkretnego produktu. Jeśli zatem zasadniczo potrzebne są zarówno pieluchomajtki NFZ jak i pieluchy NFZ, to warto poprosić lekarza wypisującego zlecenie, aby albo napisał, że potrzebne są dwa rodzaj środków albo wspomniał ogólnie, że potrzebne są środki chłonne. Wówczas bowiem można wziąć w ramach tych 90 sztuk tyle różnych rzeczy, ile potrzebujemy. Refundacja dla tych osób wynosi 100% przy limicie 90 zł. Oznacza to, że można liczyć na dopłatę w wysokości 90 zł do kupowanych środków czystości.

Gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie?

Zasadniczo taką sprzedaż mają w swojej ofercie różnego rodzaju apteki oraz sklepy medyczne. Dlaczego zaś jest to istotne? Otóż w internecie wszystko zazwyczaj jest dużo tańsze, zatem można także taniej zaopatrzyć się w środki chłonne. Szczególnie jest to istotne, jeśli przekraczamy limit i potrzebujemy więcej niż 90 sztuk miesięcznie.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *