Wśród wielu stropów gęstożebrowych najbardziej popularnym jest strop Teriva, który stosuje się do budowy domów jednorodzinnych. Ze względu na dostępność elementów prefabrykowanych, a także bardzo szybki i łatwy, niewymagający ciężkiego sprzętu i specjalistów, montaż, można go spotkać bardzo często. Ponadto, nie wymaga on także deskowania.

Z czego zbudowany jest strop Teriva?

Wspomniany strop Teriva składa się z pustaków. Wśród nich wymienia się z kolei trzy rodzaje: keramzytobetonowe, betonowe oraz żuzlobetonowe. Niejednokrotnie stosuje się również pełne bloczki. Najczęściej pustaki stropu Teriva posiadają od dwóch do trzech otworów, a niektóre – od ośmiu do dziesięciu. Ich wysokość wynosi od 21 do 30 centymetrów, szerokość od 37 do 52 centymetrów, a długość – 24 centymetry. Warto jednak dodać, że do grubości dodaje się zwykle dodatkowe 5 centymetrów, czyli masę betonową. Oprócz tego, stropy są wyposażone w zaślepki, którymi zatyka się otwory położone przy elementach żelbetowych, pozwalające uniknąć dostania się masy betonowej do środka.

Strop Teriva dane techniczne

Stropy Teriva posiadają odpowiednie parametry, do których zalicza się ich zużycie wynoszące od 6,7 do 9,2 sztuk na jeden metr kwadratowy, zużycie belek – od 1,67 do 2,22 metra na metr kwadratowy, zużycie stali zbrojeniowej od 3,03 do 11,9 kilogramów na metr kwadratowy oraz zużycie betonu od 8 do 10 metrów sześciennych na sto metrów kwadratowych. Belki betonowe z kolei rozmieszcza się najczęściej do 45, bądź 60 centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *