Uczelnie z kierunkiem studiów Zarządzanie

Marzysz o założeniu własnej firmy? Masz pomysł na siebie i jesteś osobą komunikatywną? Studiuj Zarządzanie w Krakowie i osiągnij swój sukces!

Oferta innych polskich uczelni dostępna tutaj: http://www.uczelnie.pl/

Uniwersytet Ekonomiczny zostawia za sobą wszystkie inne krakowskie uczelnie, jeśli chodzi o popularność tego kierunku na tej uczelni. Nie jest to bez powodu! Jako uczelnia ekonomiczna, w programie kładzie się szczególny nacisk na przyswojenie wiedzy z ekonomii, marketingu, logistyki, nauk o przedsiębiorstwach, a także finansów i rachunkowości. Uczelnia prowadzi studia I i II stopnia w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. W ramach kierunku UEK oferuje do wyboru wiele specjalności, m.in. Zarządzanie projektami, Zarządzanie firmą, Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, a także wiele innych.

Wartą uwagi uczelnią niepubliczną w Krakowie, oferującą wykształcenie na kierunku Zarządzanie jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki. WSEI jest uczelnią specjalizującą się nie tylko w przekazywaniu wiedzy z zakresu samej ekonomii i tajników zarządzania, ale kładzie również nacisk na rozwijającą się i cieszącą się coraz większą popularnością naukę o marketingu. Kadra składa się w większości z praktyków, którzy obdarzą Cię umiejętnością radzenia sobie z każdym profesjonalnym dokumentem, tworzeniem budżetów, kalkulacji oraz raportów. Na WSEI możesz zostać specjalistą w jednej z następujących dziedzin: Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem, Psychologia w biznesie, Zarządzanie logistyką zakupów i sprzedaży, Zarządzanie personelem i psychologia pracy oraz M@rketing i reklama w Sieci.

Uczelnie z kierunkiem studiów Turystyka

Kraków zaprasza osoby otwarte na wiedzę i świat, komunikatywne i zorganizowane do studiowania nauk z zakresu turystyki na jednej z krakowskiej uczelni. Całą ofertę szkół wyższych znajdziesz na http://www.uczelnie.pl/miasto/krakow/.

Unikatowe wykształcenie w zakresie turystyki zdobędziesz na jednej z publicznych uczelni w Krakowie – Uniwersytecie Rolniczym (UR) im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. UR nie oferuje stricte kierunku Turystyka, jednach w ramach kierunku Rolnictwo, jedną z kilku specjalności jest Agroturystyka. Absolwenci kończą studia bogaci w wiedzę z dziedziny rolnictwa, gospodarstw agroturystycznych, ekonomii i technologii. Głównym celem specjalizacji jest zrozumienie pojęcia agroturystyki, jako formę wypoczynku na terenach rolniczych oraz wiejskich. Przedmiotami, z którymi na pewno się spotkasz są: organizacja usług turystycznych, użytkowanie koni, hotelarstwo, aktywne formy rekreacji oraz architektura wnętrz i krajobrazu.

Typowym kierunkiem związanym z turystyką jest Turystyka i rekreacja, którą znajdziesz na największej prywatnej szkole w Małopolsce – na Krakowskiej Akademii. Studia przygotowują Cię do obrony tytułu licencjata na studiach I stopnia. Program studiów jest rozbudowany i niektórymi przedmiotami może wybiegać poza programy innych krakowskich uczelni z tym kierunkiem, szczególnie w zakresie zarządzania turystyką i rekreacją w administracjach państwowych i samorządowych. W ramach kierunku przewiduje się dwie specjalizacje: Gospodarka turystyczna oraz Hotelarstwo i przemysł spotkań.

Uczelnie z kierunkiem studiów Marketing

Marketing jest rozwijającą się nauką, która staje się coraz popularniejsza w Polsce. Ciężko jednak odnaleźć uczelnie, która by oferowała marketing jako osobny kierunek. Kraków jednak ma w sobie to coś. Zresztą zobacz sam!
Uniwersytet Ekonomiczny stanął na wysokości zadania i jako jedyna uczelnia publiczna w Krakowie oferuje unikatowy kierunek o nazwie Marketing i komunikacja rynkowa. Studią przebiegają w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym na studiach I stopnia i magisterskich. UEK specjalizujący się w naukach ekonomicznych z powodzeniem daje wykształcenie w sferze wykorzystywania Internetu w marketingu, zarządzania komunikacją z klientami, a co najważniejsze: kreowania wizerunku marki. W ramach kierunku przewiduje się także wiele specjalizacji, m.in. Reklama i PR, Analityka rynku, E-Marketing, Handel elektroniczny i inne.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości jest uczelnią niepubliczną, która oferuje marketing tylko jako specjalizacja na kierunku Zarządzanie. Zajęcia odbywają się na studiach licencjackich i magisterskich w dwóch trybach: zaocznym oraz dziennym. Absolwenci są wykwalifikowanymi specjalistami w zakresie ekonomii i menedżerstwa, co pozwala na dalszym rozwijaniu wiedzy w sferze marketingu. Specjalizacja wybierana jest na studiach I stopnia. Najważniejszymi zagadnieniami w jej zakresie są: planowanie i zarządzanie marketingowe, analiza rynku, zarządzanie sprzedażą, public relations i kształtowanie wizerunku firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *