Umeblowanie oraz ogólne wyposażenie łazienki nie jest łatwym zadaniem – ani w przypadku niewielkiego pomieszczenia, ani dużej powierzchni. W tym pierwszym przypadku musimy bowiem dostosować wszelkie elementy wyposażenia do ilości miejsca, a w drugim – wypełnić ją w odpowiedni sposób. Jak urządzić małą, a jak dużą łazienkę?

Urządzanie małej łazienki

W przypadku niedużego pomieszczenia należy wszystko rozplanować bardzo dokładnie – najlepiej z zastosowaniem kartki papieru lub innej formy wspomagania. Jeśli wybierzesz opcję z rozrysowaniem wszystkiego – postaraj się nanieść poszczególne elementy w odpowiednich proporcjach: w ten sposób uzyskasz dobry obraz całości. To pozwoli Ci zdecydować, czy wolnej przestrzeni zostanie zbyt dużo, za mało czy dość. Świetnym wyborem do niewielkich pomieszczeń jest wyposażenie łazienkowe firmy Geberit: z jego zastosowaniem można bowiem stworzyć na przykład podwieszaną toaletę, której stelaż jest w pełni zabudowany. Wówczas na zabudowie można urządzić na przykład pojemną półkę na kosmetyki. Jeśli masz wybór, zdecyduj się raczej na prysznic:ponieważ kabiny zajmują mniej miejsca.

Duże pomieszczenie – jak je urządzić?

W przypadku dużej powierzchni równie istotne jest jej odpowiednie rozplanowanie. Warto wybrać dobrej jakości meble łazienkowe firmy Neve, które występują w różnych wariantach. Dzięki temu można mieć pewność, że całość będzie funkcjonalna i estetyczna. W większym pomieszczeniu można pozwolić sobie na zastosowanie rozwiązań, które byłyby zupełnie niemożliwe do wdrożenia w ciaśniejszych wnętrzach. W dużej łazience można na przykład pozwolić sobie na znacznych rozmiarów wannę, dzięki której wieczorny relaks będzie znacznie wygodniejszy. To również znacznie lepsza możliwość przechowywania wszelkiej chemii i kosmetyków. Jednocześnie, nawet gdy pomieszczenie jest znacznych rozmiarów, warto wykorzystać w nim przestrzeń w 100% – na przykład umieszczając nad pralką podwieszaną szafkę.

Jak wybrać sprzęt łazienkowy?

Część osób kieruje się ceną mebli czy armatury, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dobrej klasy wyposażenie łazienki jest dość kosztowne, bowiem musi być wykonane z użyciem wysokiej jakości materiałów. Dlatego też nie należy oszczędzać na przedmiotach, które docelowo będą wypełniać łazienkę – mają one za zadanie posłużyć przez długie lata. By rzeczywiście tak było, trzeba się liczyć z kosztami, które zapewnią efekt na co najmniej dekadę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *