Wiele osób zastanawia się, jaką rolę w naszym organizmie odgrywa insulina. Podczas zachorowania na cukrzycę komórki odpornościowe mogą wpłynąć niesamowicie destrukcyjnie na proces wytwarzania insuliny przez trzustkę. Działanie insuliny wpływa pozytywnie przede wszystkim na czynność jajników, a jej niedobór może prowadzić do choroby.

Insulina dla diabetyków

Diabetyk jest to osoba, która choruje na cukrzycę. Jest to choroba układu metabolicznego. Cukrzyca typu drugiego jest obecnie najbardziej popularna. Osoba chora musi przestrzegać kryteria, jeśli chodzi o żywienie. Przede wszystkim taka osoba musi spożywać produkty, które są niskie kalorycznie. Dodatkowo mile widziane jest pożywienie, które zawiera niską zawartość węglowodanów łatwo przyswajalnych, takich jak sacharoza, glukoza lub fruktoza. Niski indeks glikemii to wskaźnik, który jest w stanie pokazać jak dany produkt wpływa na podniesienie stężenia glukozy w ludzkiej krwi po spożyciu jakiegoś pożywienia.

Walka z cukrzycą

Zestawy infuzyjne, wkłucia ACCU-CHEK zostały wyprodukowane przede wszystkim dla cukrzyków. Ogromną zaletą takiego produktu jest fakt, że jest on dostępny w bardzo niskiej i atrakcyjnej cenie, dzięki czemu każda chora osoba będzie mogła sobie pozwolić na taki zakup. Zestaw musi zawierać przede wszystkim osłonkę na igłę, zatyczkę oraz plaster mocujący. Zatyczka ma za zadanie zabezpieczyć prawidłowo wkłucie podczas odłączenia pompy. Osłonka na igłę natomiast zapewni bezpieczne pozbycie się igły wprowadzającej. Zestaw ten sprawi, że wkłucie będzie całkowicie bezbolesne. Co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób, które nie lubią tego nieprzyjemnego uczucia. Oprócz wkłucie jest tak szybkie, że chory nawet tego nie zauważy.

Diabetyk powinien dbać o swoje zdrowie każdego dnia. Ważne jest przestrzeganie diety.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *